Bylo to jak sen

Co mě někdy napadne sepsat o půlnoci . To se člověk opravdu diví .

Bylo to jak sen , sen který prožíval , netušil , že by něco takového mohlo přijít . Zrovna v tuhle dobu ? Někdo takový ? „ Není to opravdu pořád sen ?! „ ptal se pořád dokola . Dalšího lednového rána se člověk probudí aniž by tušil , že se mu právě mění život před očima . Probudí se , se zvláštním pocitem , který si neumí představit . Byl to sen či skutečnost ? Vlastně to ani neví , zatím . Po pár chvilkách zjištuje , že to opravdu bylo skutečné . Bylo to tak krásné , až to bylo neskutečné .Vteřina za vteřinou , minuta za minutou a tak to pokračovalo dále . Pomalu se rozjíždí kolovrátek událostí , který mu snad osud nikdy nezastaví .

Přes všechny strastiplné překážky , přes svůj strach , přes všechny emoce , zůstává vždy stejný , stále tak nad věcí . Je v tom snad naivita , či něco jiného ? Utíkal den za dnem , zmatenější , šťastnější jak nikdy předtím . Život se mu otevírá , jak poupátka při východu slunce , jak brána do nebe .

Uvítal by jednu radu , jednu radu do života . Čeho se má vyvarovat ? Má být špatný či zlý ? Ukázat že má city , nebo nelítostně přecházet , cokoliv , co mu bude stát v cestě . Vyhraje vždy ten čestný či ten co nikdy nebude hrát fér ?

Změnil se snad ? Ne , to opravdu ne . Konečně se mohl projevit , ukázat co v sobě má . Ukázat , že umí také cítit , že není jen stroj . Uviděl tu krásu , skutečnou krásu , kterou neuvidíte v žádném počítaci , přes všechny strasti , přes všechno , co ho trápilo , i tak ji viděl . Mohl si tak říci „ Ano, je to krása , krásná jak fialka za měsíčního svitu .“

Cítil vše , cítíl jak ho objímá pohledem , svým úsměvem dokázala změnit jeho náladu , vykouzlit úsměv na jeho rtech , rozehřát jeho rty svými . Byla to nejkrásnější souhra citů , pohybů , doteků odehrávající se přímo tady a teď , byl při tom , mohl si vychutnat tu nezbožnou krásu , cítit jí , políbit jí . Nikdy nelitoval toho co udělal , udělal to v tu chvíli , protože to chtěl , cítil se tak , ať mu to připadalo jakkoliv hloupě , byl to on . Nechtěl se nikdy přetvařovat , jestli ho měl mít někdy v životě někdo rád , chtěl , aby to byla ona , chtěl aby ho měla opravdu ráda za to , jakým je .

Ptal se sám sebe „ Udělal bych to znovu kdybych mohl vrátit čas ?.“ , nemusel o tom ani dlouhosáhle přemýšlet aby vykřikl jasnou odpověd : „ Udělal !.“ . Neviděl v tom nic špatného , jeho život byl naplněn štěstím jak nikdy předtím . Byl vystrašený , vyděšený , ale nebylo to z toho že právě kráčí objevovat nové věci , že neví do čeho se pouští . Pouho pouze se bál , aby nestratil to na čem mu záleží nejvíce , jeho teplo v srdci , někoho kdo ho hřeje na svém místě , i když venku bylo 30 pod nulou .
Přestože si připadal nulou , nickou . Nikdy se nevzdal , nikdy by se nevzdal . Nač se vzdávat když je pořád o co bojovat . Věřil ve vítězství . On pořád věří ! Přestože jeho fantazie , jeho naivita ho táhla ke dnu . Byla to také ona , která stále věřila v krásný konec . V konec , kde nebudou muset být poražení . Konec , kde pořád bude štastný , přestože se vždy vyskytnou nějaké problémy . Doufá , doufá , doufá .

Krásné chvíle přicházely a odcházely , tak už to bývá . Nikdy však nezmizely . Zůstávaly u něj , navždy zachované v trezoru . Vzpomínky si uchovával , přehrával si je každou noc , každou noc si také opakoval , zda nespí , zda je to opravdu možné . Nikdy nepochopil proč . Proč teď , proč on . Čím je tak zvláštní ? Všichni jsou lepší jak on , není ničím výjmečný .

Viděl tu krásu , tak mu bylo ihned jasné , že tohle nemůže být pravda . „Sním !“ řikal si každý den několikrát . Věděl , že přijde konec . Věděl , že přijde brzo , ale nevěděl kdy , může to být za minutu , může to být za měsíc . Avšak bylo to dané , nezbývalo mu nic jiného než doufat , věřit , snažit se , ale přesto všechno zůstat stále sebou . Nelehký úkol . Vrhnul se do toho po hlavě s pocitem , že teďka když ho pohání to něco uvnitř , může to zvládnout . Překoná všechno . Hodlal to podstoupit . Pokud by se o nic nepokusil , prohrál by , tak proč se nepokusit , když cítíte , že to tak můe být .

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: